Demirhan Dekorasyon Ankara | Hayatı Yeniden Tasarlayın

Seramik Fayans Fiyatları Ankara 0312-4197677 | Ürünlere Dön »Anasayfa


 

Seramik Fayans Fiyatları Ankara 0312-4197677


Açıklama:

Metre karesi ne olursa olsun fayans kırma, fayans döşeme, fayansların yapıştılması, derz dolgu, kenar bağlantı işlerinizi kaliteli olarak yapıyoruz.


Detayları:

Seramik Fayans Fiyatları Ankara

 

SERAMİK FAYANS FİYATLARI ANKARA

Fayanslarınızı konusunda uzman ustalar ile tadilat, tamiri yapıyoruz ve döşüyoruz. Metre karesi ne olursa olsun fayans kırma, fayans döşeme, fayansların yapıştılması, derz dolgu, kenar bağlantı işlerinizi kaliteli olarak yapıyoruz. bunun yanında zemin ve duvarlarda seramik ve karo döşeme işlerinizi, fayans kaplama işlerini uygun fiyat, kalite ve hızlı teslimat güvencesi ile yapıyoruz.

Çeşitli renk model ve desende fayanslar ile mekanlarınıza konfor, ergonomi, estetik ve kullanım kolaylığı katıyoruz.
Her türlü fayans döşeme, semaik döşeme ve koro işçilikleri için bizi arayabilirsiniz.
 
Fayans kelimesi aslında Fransızca olup, İtalyan Faenza şehrinden gelmekte ve içinde gözenekli kırıklar bulunan, cilası kapatıcı beyaz veya renkli olan ve cila içinde kalay bulunan fayans ve seramik seramik fayans fayans modelleri farklı cila altı renkleri olan, birden fazla defada pişirilen seramiğe denir.Fayans çeşitlerini yapı market sitemizde bualabilirsiniz. Benzer şekilde fayanslar genellikle daha düzgün bir yüzeye sahip olduklarından iç dekorasyonda, örneğin mutfak ve banyo duvarlarında, tercih edilirler. Seramik ise çok daha geniş bir yelpazeye ve bununla birlikte çok çeşitliliğe sahiptir. Genellikle fayanslarda olduğu gibi karo şeklinde olmayabilirler. Kullanılan malzemeye ve üretimdeki teknik ayrıntılara göre değişmekle birlikte fayanslara nazaran seramikler biraz daha kaba bir yüzeye, görünüme sahiptirler, fakat renkleri daha sıcaktır. Seramikler bu ve benzer sebeplerden dolayı daha ziyade iç mekanların zemin kaplamalarında ve dış mekanlarda yine zemin kaplaması olarak ve başka farklı amaçlarla kullanılırlar. Yani genellikle fayanslar duvarlarda, seramikler zeminlerde kullanılır diyebiliriz. Yine de tekrar etmek gerekir ki bu bir genellemedir ve her bir ürünün, ister fayans olsun, ister seramik olsun, kendi özelliği sebebiyle, örneğin marka, hangi amaç için üretildiği vs. farklı alanların kaplama veya dekorasyon işlerinde kullanılabilirler.
 

Fayansın Bileşimi

 
Kil, kaolin, kuvars, feldispat ve kalker benzeri seramik maddelerin çeşitli oranlarda karışımından oluşur. kil,kaolin,kuvars ve feldispat seramik değildir bu yüzden 'benzeri seramik maddeler' tabiri doğru değildir
 

Fayans Tarihi

 
İlk fayans doğu ülkelerinde 8'nci yüzyıldan itibaren bilinmektedir. Bu sır Araplar aracılığıyla Sicilya'ya ve İspanya'ya geçti. Daha sonra bu bölgelerden İtalya ve Fransa doğru ilerleme gösterdi.
 
Kil, kaolin, kuvars, feldispatve kalker benzeri seramik maddeler belirli oranlarda karıştırıkarak özel kalıplarda sıkıştırılır. Sıkıştırılara biçimlendirme işlemi sonrasında 900°C'nin üzerinde bir sıcaklıkta pişirilir. Bu şekilde bir yüzü sırlı diğer yüzü gözenekli bir yapı elde edilir. Fayans önce sırsız sonra sırlı olmak üzere iki defa fırınlanır.
 

Karo Fayans

 
Banyo mutfak gibi ıslak zeminlerde duvar ve tezgahları kaplama gereci olarak kullanılır.
 

Fayans Standartları

 
Kare ve dikdörtegen çeşitleri vardır. TS 202'ye göre 150*150*5,5 mm yada150*50*5,5 mmdir
 

Fayans Çeşitleri

 
Döşeme yerlerine göre sınıflandırılırlar.
Ortaya döşenen
Kenara döşenen(terminezon)
köşeye döşenen(çift terminezon)
 

Fayans Döşeme

 
Su dolu kaba yapıştırıcı harcı karıştırılıp iyice dinlendirildikten sonra tarak spatula yardımı ile duvara sürülür.
Seramikleri alt kısımdan başlayarak istenilen ölçüde derz artısı kullanılarak duvara yerleştirilmeye başlanır.
Priz ve anahtar boşluklarına denk gelen seramiklerin kenarları dikkatlice kerpeten ile kırılır.
24 saat kuruma işlemi beklendikten sonra derz artıkları ve kalan harç artıkları spatula ve ıslak bir bez ile temizlenir.
Karoların duvarda kuruma işlemi tamamlandıktan sonra derz dolgu harcı bir kaba dökülerek üzerine yavaş bir şekilde su ilave edilerek hazırlanır.
Dolgu harcı seramik aralarında kalan boşluklara tarak veya spatula ile iyice bastırılarak yedirilir.
Fazla harç ıslak sünger ile yüzeyden silindikten sonra kurumaya bırakılır.
 
 

ANKARA'DA SERAMİK FAYANS HİZMETİ VERDİĞİMİZ NOKTALAR;

 

Çankaya ve Ankara'da hizmet verdiğimiz bölgeler; Dikmen, Öveçler, Kızılay, Ulus, Cevizlidere, Balgat, Kırkkonaklar, Çukurambar, Balgat 100.yıl, Ankara Emek, Bahçelievler Ankara, Sokullu, Aşağı Ayrancı, Kavaklıdere, Dikmen Sokullu, Küçük Esat, gaziosmanpaşa, Ankara Köroğlu, Çankaya Yıldız, Çankaya Oran, Dikmen İlker, Türközü, Ankara Tandoğan, Mebusevleri, Anıttepe, Ankara Bakanlıklar, Ankara Maltepe, Mamak Ankara, Keçiören Ankara, Yenimahalle Ankara, Ankara Çayyolu, Ümitköy, Bilkent, Mustafa Kemal Mahallesi, Ankara Etimesgut, Ankara Atapark, Keçiören Ufuktepe, Çayyolu Yaşamkent, Konutkent, Türkkonut, Toki Turkuaz, Ankara Sincan, Şentepe Yenimahalle, Yükseltepe, Ayvalı Keçiören, İncirli, Etlik Ankara, Keçiören Bağlum, Sanatoryum Keçiören, Natoyolu mamak, Abidinpaşa ankara, Cebeci, Dikimevi, Saime Kadın, Hasköy ankara, Pursaklar ankara, pursaklar saray, mecidiye keçiören, pınarbaşı mahallesi, keklikpınarı dikmen, Demetevler ankara, Batıkent Ankara, çakırlar batıkent, Eryaman Ankara, Ergazi ankara, şaşmaz ankara, İvedik organize sanayi, ostim, Keçiören Basınevleri, Danişment keçiören, Mamak Akdere, Keçiören Aktepe, Kızlarpınarı Keçiören, Dutluk keçiören, şose keçiören, iskitler ankara, ulus ankara, kızılay ankara, samanpazaı ankara, kurtuluş ankara, zerdalitepe mamak, yeşilbayır mamak, bogaziçi mamak ankara, kayaş ankara, mamak hüseyingazi, mamak karapürçek, altındağ ankara, siteler ankara, bülbülderesi esat çankaya, gaziosmanpaşa çankaya, ulus rüzgarlı, dışkapı ankara, aydınlıkevler ankara, keçiören esertepe, piyangotepe keçiören,